ALINMAYAN TEDBİRLER BEDEL ÖDETMEKTE SINIR TANIMIYOR!

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 3 Temmuz’daki faciada patlamayan havai fişek ve diğer patlayıcıların imha edilmek üzere yüklendiği belediyeye ait kamyonda patlama olduğunu ve çok sayıda kişinin yaralandığını, patlamayan havai fişekleri kontrollü bir şekilde patlatmak için görevlendirilen üç jandarma askerimizin ise yaşamını yitirdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. 

Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere, ülkemize sabır ve başsağlığı diliyoruz. 

Fabrikanın sahibinin MÜSİAD İl Başkanı olması nedeniyle MUSİAD yönetiminin olayın olduğu gün işverene destek açıklamaları yayımlamalarının ardından yaşanan gelişmeler, olayın sırf iktidara yakın diye işvereni masum göstermeye çalışmakla kamufle edilemeyeceğinin ve buz dağının görünen yüzünden çok daha vahim sonuçları olduğunun göstergesidir.

Bu bakımdan son derece üzüntülüyüz ve de öfkeliyiz. Alınmayan tedbirlerin bedeli emekçi insanımıza ve Mehmetçiğimize ödettirilmemelidir!

İktidar erkini acilen, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ile emniyet ve kaza önleme hususlarının gereklerini yerine getirmeye, birileri ceplerini dolduracak diye emekçi, asker demeden bütün vatandaşlarımızın canını almaya yönelen bu vahşi sisteme dur demeye davet ediyoruz.

ASİM-SEN 

Merkez Yürütme Kurulu 

Sosyal Medyada Paylaş