DİK DURAN SENDİKALAR ANAYASA MAHKEMESİNDE

Bugün 132 CHP milletvekili imzasıyla hukuksuz ve adaletsiz %2 sendikal örgütlenme barajını yıkmak üzere Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunulmuştur.


CHP'nin davetiyle ASİM-SEN olarak koordinatörlüğünü üstlendiğimiz Bağımsız Kamu Sendikaları Platformu adına da katıldığımız basın açıklamasında; adaletin yasama eliyle bozulmaya çalışıldığına dikkat çekilmiş, direnen ve dik duran bağımsız sendikaların yanlarında olduklarını ve Anayasa Mahkemesinin bu garabetten en kısa sürede döneceğine inandıklarını belirtmişlerdir. İlaveten bu hukuksuzluktan yararlanarak nemalanmaya çalışan sarı sendikaları da tarih affetmeyecektir ve bizim mücadelemiz yalnızca %2 barajıyla değil, demokrasinin kalkanı olan hukukun siyasi emeller için kirletilmesine de engel olmaktır. 


Bu süreçte sesimizi duyan ve duyuran başta CHP milletvekilleri olmak üzere vekalet görevini layıkıyla yerine getiren tüm milletvekillerimize teşekkür ederken, gerçekleşen Anayasa Mahkemesi başvurusunu yerine getirilmesini beklediğimiz sözlerin ilki olarak gördüğümüzü ifade ederiz. 


Tekrar etmekten ve haklı çıkmaktan bıkmıyoruz; unutulmamalıdır ki tarihin en güzel yerinde son sözü hep direnenlerler söyler! Direniyoruz, kazanağız!


ASİM-SEN

Merkez Yürütme Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş