Savaşa Hayır!

#SavaşaHayır

Ukrayna'nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinde özerklik ilanıyla Halk Cumhuriyetlerinin kurulması ve Rusya'nın bu ayrılıkçı bölgeleri tanıması sonucu artan gerginlik, bugün itibariyle Rusya'nın Ukrayna'yı işgal operasyonuna dönüşmüş vaziyettedir. Her ne kadar iki kapitalist devletin paylaşımda anlaşamaması sonucu gerçekleşse de hem Ukrayna hem de ayrılıkçı bölgeler için geçerli olması gereken ulusların kendi kaderlerini tayin hakkının emperyalist bir işgale ve savaşa dönüşmüş olmasını üzüntüyle takip ediyoruz.


NATO üyesi olan Türkiye, hem Rusya hem de Ukrayna ile olan ticari ve askeri anlaşmaları açısından da iki emperyalist gücün arasında büyük bir açmaza doğru sürüklenmek üzeredir. Suriye savaşında NATO'nun, Türkiye tavrı emperyalist ideallerine uyulmadığında anlaşmaların önemi olmadığının açık göstergesidir. Türkiye bu emperyalist savaşta tarafsızlık pozisyonunu korumalı, Montrö Antlaşmasını uygulayarak Karadeniz'in bir kan gölüne dönmesini engellemelidir.


Emperyalistlerin çıkar kavgasında kaybedenler her zaman yoksul halklar olmuştur ve olmaya devam edecektir. Savaş zulmünün eşiğinde olan halkların yanındayız. Barıştan yana, emperyalizmin karşısındayız.


ASİM-SEN

Merkez Yürütme Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş