YAŞAM HAKKINI KORU

Askeri İş Yerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası olarak COVİD-19 salgını toplumsal bir tehlike yaratmaya 

başladığı ilk andan itibaren hem iç işleyişimizle ilgili hızlı tedbirler aldık hem de kamuoyunu bilgilendirecek metinler hazırlayarak resmi hesaplarımızda paylaşarak farkındalık oluşturmaya çalıştık.

Ancak çalışmalarımız sadece bu eksende devam etmiyor. Sahadan tespit ettiğimiz tüm yanlış ve eksik uygulamaları raporlaştırıyor ve düzeltilmesi için girişimlerde bulunuyoruz. Bu hususta üylerimiz ve  iş kolu çalışanlarının iş yerlerinde yaşanan aksamaları ivedi olarak bize iletmesi büyük önem taşıyor.

Bilmenizi istiyoruz ki biz kurum yetkililerin "tüm tedbirler alındı, vukuat yok" açıklamalarına sorgusuz biat etmek yerine sorguluyor ve  yazışma ve görüşmelerimizi sadece sorun yaşanan iş yerleriyle değil toplum ve çalışan sağlığının korunması için sorumluluğu olan tüm yetkililerle paylaşıyor ve baskı oluşturmaya çalışıyoruz.

Lütfen iş yerlerinizde yaşanan sorunları İş Yeri Temsilcilerimiz, Şube Yöneticilerimiz veya direk olarak ASİM-SEN Mobil Uygulama www.ronesis.com/asimsen ve 0312 4315450 numaralı telefondan sendikamıza iletmeye devam edin.

Ve lütfen mecburen işe gitmek zorunda kaldığınız süreler dışında ki vaktinizi evde sevdiklerinizle birlikte geçirmeye devam edin.


ASİM-SEN

Merkez Yürütme Kurulu


Sosyal Medyada Paylaş