20 Şubat 2016 Evrensel Gazetesi ASİM-SEN Basın Açıklaması

EVRENSEL GAZETESİ
Ankara saldırısında yaşamını yitirenler için karanfiller bırakıldı
Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2016 15:15
Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) servis araçlarına yapılan saldırının ardından bugün İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşakta anma gerçekleştirildi. 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda patlamanın olduğu alana karanfiller bırakıldı.
12 sivil memur, 11 astsubay, 2 işçi, 1 er ve 1 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtilen eylemde, saldırıda ölenlerin isimleri tek tek sayılarak, hep bir ağızdan, “kalbimizde” yanıtı verildi. Ölenler adına karanfillerin bırakıldığı eylemde yapılan konuşmalarda, saldırı kınanarak, saldırılara karşı dayanışma, birlikte hareket etme çağrısı yapıldı.
Askeri İşyerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası (Asim Sen) Genel Başkanı Ali Önal, ülkede kaos yaratmak isteyen, birliklerini hedef alan saldırıların arttığına dikkat çekti. Ülkenin her tarafını yangın yerine çevirmek isteyenlerin başaramayacağını belirten Önal, “Bu ülkede barışı, dostluğu ve kardeşliğimizi bozamayacaksınız” diye seslendi. Önal, “Dün olduğu gibi bugün de tersanelerde, karakollarda, Askeri Hastanelerde, Askerlik Şubelerinde kısaca görev yaptığımız işyerlerimize düzenlenen saldırılarda Subayların, Astsubayların ve uzman er/erbaşların yaşadıkları hayati tehlikenin tamamı biz kamu emekçileri için de söz konusudur. Onlarca yıldır demokratik yollarla anlatamadığımız, aynı iş risklerini paylaştığımız gerçeğini hain bir terör eyleminin tüm ülke kamuoyuna göstermesi acımızı bir kez daha derinleştirmiştir. Bu ateş sadece yüreğimize değil ocağımıza da düşmüştür” dedi.
Eylemde Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Arif Tutkaç da saldırının hedefinde sadece asker ve polislerin olmadığı sivil memurların da hedef alındığını söyledi. Patlamanın olduğu bölgede dış güvenliğin olmadığı ve çevre güvenliğinin alınmadığını belirten Tutkaç, “Saldırılar karşısında dayanışma içerisinde olarak, acılarımızı paylaşarak ve yaralarımızı sararak üstesinden gelebiliriz” dedi.
Savunma ve Güvenlik Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Müceddin Şimşek de saldırının ardından çeşitli hastanelerde tedavi gören yaralılara destek olduklarını söyledi. Saldırılar karşında canlarının yandığını ve yanmaya da devam ettiğini ifade eden Şimşek, “Terör saldırısını şiddetle kınıyoruz” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

Sosyal Medyada Paylaş