NORMALLEŞMEYE DİKKAT

NORMALLEŞMEYE DİKKAT
Üyelerimizin ve savunma emekçilerinin bilgisine;
Kamuoyunca malum olunduğu üzere ülkemiz COVİD-19 pandemisi devam etmekle birlikte kontrollü bir normalleşme sürecine girmiş ve yayımlanan T.C. Cumhurbaşkanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. İçişleri Bakanlığı genelgeleri ile çalışma yaşamı ve toplum sağlığı açısından yeni bir süreç başlamış bulunmaktadır.
Üzülerek görmekteyiz ki içinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme sürecinde de bazı idare amirleri sorumsuzca ve yetkisiz oldukları yanlış kararlarıyla çalışanların hayatını ve toplum sağlığını tehlikeye sokmaya devam etmektedirler. Aşağıda da bir kısmını paylaşacağımız yazılarımızdan da göreceğiniz üzere biz daha önce söz verdiğimiz gibi üzerimize düşeni yapmaya, çalışarak kurumlar ve iş yerleri nezdinde girişimlerde bulunmaya devam etmekteyiz.
Ancak, bilinmesini isteriz ki tüm hak ihlallerini tespit ederek üzücü sonuçlarla karşılaşmadan zamanında müdahale edebilmemiz için sizlerin de bize yardımcı olarak yaşadığınız sorunları geciktirmeden temsilci ve yöneticilerimize bildirmeniz gerekmektedir.
Ve en önemlisi lütfen pandemi sürecinin halen devam ettiğini gözardı etmeyerek tedbir almaya devam ediniz.
ASİM-SEN
Merkez Yürütme Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş